Chytrý dům – jednoduché řešení
Jeden systém – nespočet možností

Potřebuji inteligentní dům?


Tuto jednoduchou otázku si kladou vlastníci nemovitosti, ale také elektrikáři, architekti, developeři. Pokaždé, když jim takovou otázku položíme, obvykle jejich odpovědi začínají nějak takto:

Dům nepotřebuje žádné „vychytávky“…
Je to příliš drahé, nemohu si to dovolit…
Nezvykl bych si na složité ovládání…
Nevidím v tom žádný přínos a ani výhody… 

 

Inteligentní dům není nic nového. Technologie inteligentních domů jsou na trhu dostupné již několik desetiletí, a přesto většina lidí nemá ponětí, jak taková automatizovaná domácnost funguje.

Zapomeňte na inteligentní ledničky

První věc, kterou většina lidí zaregistruje v médiích v souvislosti s inteligentní domácností, jsou chytré domácí spotřebiče. Kdo dnes potřebuje lednici, která vám automaticky objednává jídlo, nebo kdo z vás potřebuje pračku, která u prádla identifikuje složení materiálu a sama nastaví program? Odpověď je jednoduchá: Nikdo, alespoň ne v nejbližší době.

Média musí psát hezké články, které je prodávají a píšou častokrát účelově. Bohužel, většinu lidí tak odradí přehnanými příklady „inteligentních domácností“, na které stále nejsme připravení. V mnoha případech předkládají čtenářům články o inteligentních domácnostech jako příliš radikální změnu, na kterou si budou muset majitelé nejdřív zvyknout, nebo se ji dokonce naučit ovládat.

Promluvte si s námi o skutečném životě v chytré domácnosti

Pojďme se bavit o skutečném životě v domácnosti - o tom co chcete, jaké jsou vaše potřeby a jak se chytrá domácnost může stát nedílnou součástí vašeho každodenního života. Pojďme si promluvit o technologiích ve vaší domácnosti, o tom jak je propojíme a přimějeme ke vzájemné spolupráci. Promluvme si také o tom, jaký přínos na zlepšení kvality vašeho života, bude mít automatizace vaší domácnosti.

Každý jsme jiný

Každý z nás má své vlastní potřeby a představy o životě doma. Automatizace domácnosti může mít pozitivní přínos pro každého z vás. Nežijeme podle předem napsaných scénářů, ale náš život se neustále mění, proto by se i naše domácnost měla přizpůsobit našim potřebám. Dnes vaše děti bydlí s vámi a mají vlastní pokoj, ale již za několik let budete pravděpodobně chtít dětský pokoj proměnit na pokoj pro hosty, či pracovnu.

Zapomeňte na technologie

Bohužel až příliš často je naše pozornost zaměřena na specifikace standardů a technických parametrů. Nezatěžujte se technologiemi a místo toho se zaměřte na funkčnost.

Nenechte se zmást

Nenechte se oklamat "odborníky". Pro systém chytrého domu se rozhodujete jen jednou, ale musí vám přinášet radost a flexibilitu v průběhu desítek let. My sami v chytrých domech bydlíme několik let a poskytneme vám pravdivé informace o všech jeho funkcích, způsobech ovládání, skutečných nákladech, prostě o životě s ním.