Chytrý dům – jednoduché řešení
Jeden systém – nespočet možností

Jen si představte...


...jak můžete prožít jeden den s pomocí systému chytré domácnosti, který vám pomáhá každou vteřinu a šetří váš drahocenný čas. 

    Je ráno, pomalu vás probouzí příjemně linoucí se hudba z reproduktorů a žaluzie k vám do ložnice vpouští první paprsky denního světla. Vstanete a vaše první kroky vedou do příjemně vyhřáté koupelny, kde už slyšíte první ranní zprávy. Po ranní hygieně začnete plánovat svůj den a chcete myslet jen na vše důležité pro vás - rodinu, zábavu, práci. Je čas odejít do zaměstnání a stále myslíte jen na krásný den, který je před vámi. Berete si mobil, tašku a odcházíte z domova. Přidržením jediného tlačítka, které běžně používáte pro zapnutí světla, zabezpečíte celý svůj domov. Vypnou se všechny světla, odpojí se všechny nepotřebné spotřebiče od napájení, zatáhnou se žaluzie, sníží se teplota vytápění a zapne se alarm. Od této chvíle víte, že nemusíte myslet na to, jestli jste na něco nezapomněl.
     
  Přes den máte celé své království plně pod kontrolou přes váš mobilní telefon, či počítač z jakéhokoliv místa na světě. Je přesně 14:32 a vám zrovna přišla textová zpráva na váš telefon, kterou jste přibližně v tuto dobu očekával. Po přečtení zprávy máte radost, že děti jsou už ze školy doma a systém vás pouze informuje o jejich příchodu. Jste rád, že jsou v bezpečí domova a vy se můžete plně soustředit na posledních pár pracovních úkolů.
     
  Přijíždíte domů ze zaměstnání a rodina už na vás čeká. K otevření zámku dveří použijete svůj vlastní kód a postupně se zhasnou venkovní světla, zavřou se garážové vrata a rozvísvítí se vám cesta do obývacího pokoje. Všichni už na vás netrpělivě čekají. Je totiž pátek, oblíbený den pro sledování filmů v rodinném kruhu. Pomalu usedáte a vaše nedočkavá dcera, jediným tlačítkem na ovladači spouští scénu "Kino". Zapne se televize s domácím kinem, světla se nastaví do požadované světelné scény, žaluzie se zatahují a vám se v hlavě promítají příjemné vzpomínky z předešlého sledování filmu a radost vašich dětí, že můžou být tento den o něco déle vzhůru. Odnášíte v náručí vaši dceru do jejího pokojíku a světla se vám po cestě rozsvítí. Je čas ulehnout a chcete při tom myslet jen na věci příjemné. U nočního stolku přidržíte tlačítko světla, kterým zhasnete celý dům a zapnete alarm. V klidu usínáte a těšíte se na nadcházející víkend.
     
 
Je sobota ráno. Než vás probudí příjemná hudba z reproduktorů, řídicí jednotka spustí závlahový systém a poskytne vaší zahradě dostatek vody. Pomalu vás probouzí příjemná hudba, ale vy chcete pokračovat ve spánku. Tlačítkem u stolku hudbu vypnete a dopřejete si pár příjemných minut na víc. Zvoní zvonek, návštěva přichází! Co můžete udělat, pokud jste ještě v posteli? Je to jednodušší, než si myslíte. Zvednete svůj mobilní telefon, hosta vidíte na displeji, pouštíte ho do svého království. Při pohledu na "hosta" jste se pousmál, protože starší syn se vracel z ranního běhu a zapomněl si klíče.

 

A mohli bychom pokračovat dál. Možných scénářů, jak prožít den v automatizované domácností by bylo nesčetně mnoho.  Mějte více času pro sebe a svojí rodinu. Dnes jsou systémy chytrých domácností cenově dostupné pro každého. Dnes už nemusíte vše ovládat pouze přes dráty, ale s Loxone Air to jde snadno i bez sekání do zdi a při zachování stávající elektroinstalace. Produkty na technologii Loxone Air vám umožní aplikovat veškeré chytré funkce a to zcela dodatečně. Nemusíte myslet na to, že nemáte systémovou kabeláž. Myslete také na na spotřebu energií. Největší výdaje domácnosti totiž plynou právě za energie. Systémy chytrých domácností jsou tady od toho, aby vám pomohli s snížit tyto výdaje. Nesviťte když nemusíte a tam kde nemusíte a netopte pánu bohu do oken. Že to nejde? To už nechte na nás a našich zkušenostech. Během celého dne se může teplota měnit dle Vašich požadavků a také dle obývání místností. Nastavujte teploty, měňte časy vytápění... ať jste kdekoliv. A když nejste doma, tak přece stačí udržovat při životě pouze vaše kytky a rybičky v akváriu. Spotřebujte pouze tolik energie, kolik opravdu potřebujete a užijte si každého dne naplno.

Přestaňte už snít a nemyslete na věci, které dnes dokážou za vás řídit počítače. Svěřte se nám a my vám pomůžeme splnit vaše sny. Carpe diem!