Chytrý dům – jednoduché řešení
Jeden systém – nespočet možností

Inteligentní ovládání domu


Ovládání domu je s Loxone opravdu jednoduché a zábavné. Můžete ovládat dům jako celek nebo sledovat a konfigurovat jeho jednotlivé funkce. Sledujte a ovládejte odkudkoli topení, osvětlení, stav vodoměru nebo třeba hladinu a teplotu vody ve vašem bazénu.

  • Přístup k ovládání domu odkudkoli – ať jste kdekoli na světě, máte-li přístup k internetu, můžete dům ovládat přes iPod®, iPhone®, iPad® přes APP nebo přes PC a mobilní telefon prostřednictvím webového rozhraní.
  • Oznámení na email, telefon nebo SMS – systém vám může sám zasílat oznámení v podobě e-mailu, SMS, řeči převedené na text bez telefonní linky přes internet. Máte tak vždy přehled o nenadálých situacích v domě.
  • Statistiky a data – pro vylepšení ovládání systému lze využít statistické údaje o teplotních stavech, informace z detektorů pohybu, údaje o počasí a mnoho dalších. Snadno pak například nastavíte ještě lepší, energeticky úspornější chování topení nebo spotřebičů.

Co vše můžete s Loxone ovládat?

Osvětlení

S Loxone můžete světla nejen vypínat a zapínat, ale také si nadefinovat různé světelné scény dle svých preferencí - pro vaši ložnici, kuchyň nebo třeba garáž. Automatická reakce světel, když dorazíte z práce, nebo ovládání osvětlení z i Phone je samozřejmostí.

Topení

Udržujte v každé místnosti optimální teplotu anebo si navolte reakci topení v závislosti na denní či roční době. Můžete také sledovat a vyhodnocovat podrobné statistiky vytápění. Vaše nastavení Loxone ovládání topení pak bude ještě ekonomičtější.

Hudba

S Loxone dokonale využijte multiroom audio systém. Můžete tak přehrávat hudbu z různých zdrojů v různých místnostech. V kuchyni posloucháte svou oblíbenou hudební stanici, ložnicí tlumeně zní romantická hudba a v dětském pokoji děti napjatě poslouchají pohádky.

Stínící technika

Systém vám umožní ovládat žaluzie, rolety, rafstory nebo markýzy v závislosti na denním světle nebo ročním období. Inteligentní stínící technika se sama postará o to, aby v létě místnosti ochladila a v zimě naopak udržela maximum tepla v domě.


Alarm

Maximální bezpečí vám zajistí detektory jako pohybová čidla, okenní a dveřní senzory, kamery a siréna. Jako sirénu můžete využít i váš audio systém a přizpůsobená světelná scéna – blikající světla, rozsvícení všech světel v domě – spolehlivě vyděsí případné zloděje.

Sauna

Ovládejte snadno teplotu, vlhkost, aroma nebo světla ve vaší sauně. S Loxone si můžete vytvořit několik vlastních programů pro ovládání sauny. Přesně tak jak to máte rád či ráda vy, vaše děti nebo třeba rodiče. Monitoring a online přehled jednotlivých veličin je s Loxone samozřejmostí.

Přístupový systém

Využijte elektronický klíček pro jednoduchý přístup k vašemu domu nebo firmě. Přiložením klíče k čtecímu zařízení můžete otevírat dveře, garáž nebo skříně. Otevíráním to ale nekončí. Nastavte si systém tak, že při vašem příchodu začne hrát hudba, zvýší se teplota v místnostech …

Centrální funkce

Úplná kontrola nad systémem. Ovládání různých funkcí jedním stiskem vypínače. Můžete v celém domě vypnout světla a anebo při odchodu jedním povelem odpojíte všechny spotřebiče ze sítě. Máte malé děti? Pak můžete centrálně vypnout všechny nepoužívané zásuvky. Možností je mnoho.


Domácí automatizace Loxone v praxi