Chytrý dům – jednoduché řešení
Jeden systém – nespočet možností

Inteligentní dům a domácnost Loxone


Inteligentní dům či budova, smart house, chytrý dům, to vše jsou názvy pro dům, byt či jinou budovu, které jsou vybaveny centrálním řídícím systémem. Ten integruje veškeré systémy a technologie v domě a umožňuje tak v domácnosti jednoduše ovládat cokoli, na co pomyslíte. Pod kontrolou máte například osvětlení, topení, žaluzie nebo třeba audiovizuální techniku ve vašem domě, ať už jste právě doma, v práci nebo někde na cestách.

 

Úspora

Inteligentní dům šetří vaše peníze. S Loxone můžete ušetřit až 1/3 nákladů na energie. Automatická regulace topení a energií: systém efektivně využívá dostupných tepelných zdrojů (kotel na plyn, krb, elektřina, solární panely) a distribuuje energii tam, kde je momentálně potřeba. Automatická regulace osvětlení: systém ovládá světla v domě. Vypíná je, když nejste v místnosti, a upravuje jejich intenzitu dle venkovního světla či potřeby.

  Inteligentní domácnost je úsporná

 

 

   
Inteligentní domácnost je bezpečná  

Bezpečí

V inteligentní domě máte jeho bezpečnost plně pod palcem. Systém automaticky hlídá pomocí kamer a čidel neoprávněné narušení prostorů oken, dveří, zahrady nebo plotu a sleduje pohyb v místnostech. Zajišťuje také automatické zavření a otevření různých dveří či příjezdových vrat, odpojení zásuvek a spotřebičů aj. Samozřejmostí je napojení systému na alarm či hasící zařízení, které se spustí při neoprávněném narušení soukromého prostoru či detekci kouře. O všem budete automaticky informováni telefonicky, pomocí SMS
či e-mailu.

 

 

   

Pohodlí

Inteligentní domy přinášejí do vašeho život ještě větší pohodlí a komfort. Systém vám usnadňuje správu domácnosti a pomáhá vám – rozsvěcuje mírně světla, když se jdete v noci napít, ztlumí topení, když venkovní teplota stoupá, vyhřeje vám byt či saunu, když se vracíte z práce. Odchod z domu nebyl nikdy snažší: jeden stisk a celý dům zhasne, spustí se rolety a zapne alarm. Vše ovládáte jednoduše odkudkoli chcete a jak chcete; přes standardní vyínače na zdi, z telefonu, tabletu či počítače.

  Inteligentní domácnost je pohodlná

 

Zábava

Inteligentní domácnost je zábavná

Technologie inteligentních domácností přináší také zábavu pro každého člena rodiny. Domácí kino a Hi-Fi aparatura je zabudovaná do systému celého domu, takže je můžete ovládat odkudkoli. Systém automaticky nahrává vaše oblíbené pořady a propojení s ostatními technologiemi vytvoří tu správnou náladu pro sledování romantického filmu s manželkou či přítelkyní – ztlumí se světla, zastíní se žaluzie a film může začít.

 

Nenáročnost

Inteligentní domácnost je nenáročná

Práce se systémem je opravdu jednoduchá. V přehledném a uživatelsky intuitivním rozhraní sledujete na svém chytrém telefonu či tabletu aktuální stav domácnosti. Snadno si nastavíte, co potřebujete. Úprava nastavení inteligentní domácnosti od vás nevyžaduje žádné softwarové znalostí. Po chvilce to zvládne každý sám.

 

 Ekologie

Inteligentní domácnost je ekologická

Inteligentní dům šetří energií, a tím šetří také životní prostředí. Navíc můžete do svého projektu chytrého domu integrovat alternativní zdroje energie, jako solární panely nebo geotermální zdroje, které bude systém efektivně spravovat a využívat. Systém může například energii z tepelného čerpadla distribuovat v domácnosti tam, kde je právě potřeba.


Více o inteligentním domu Loxone

Systém Loxone

Vše podstatné o systému Loxone a jeho komponentech. Krabička která popírá mýtus o technologické složitosti chytrých domů.

Zabezpečení Paradox

Zabezpečení Paradox

Zabezpečovací zařízení od společnosti Paradox je špičkový produkt pro vaši dokonalou bezpečnost.
A se systémem Loxone si rozumí více než dobře.

Možnosti využití

Inteligentní dům se systém Loxone vám umožní automatizovat celou řadu aktivit a procesů v domácnosti. Co všechno umí?

Cenové srovnání

Cenové srovnání

Inteligentní dům není výsadou boháčů. Systém Loxone je revoluční právě v poměru cena versus kvalita a komplexnost řešení. Udělejte si jasnou představu.