Chytrý dům – jednoduché řešení
Jeden systém – nespočet možností

Brněnský penthouse


Popis projektu   Instalované technologie

 

Tento byt je jasným důkazem toho, že i zde jsme díky automatizaci Loxone, pozvedli komfort bydlení na daleko vyšší úroveň a zlepšli jsme tím kvalitu života majitelů v tomto moderním penthousu.

Byt na střeše bytového domu je fantastická věc. Sousedy nad sebou neslyšíte a nádherný výhled s dostatečným prostorem na venkovních terasách vám budou mnozí závidět. Bydlení v penthousu, jak se těmto bytům říká, může sebou přinášet i jednu nevýhodu. Vesměs všechny střešní, nebo podkrovní byty trpí v čase intenzivního slunečného svitu přehříváním interieru a to jak v letním, tak i v zimním období. Díky domácí automatizaci Loxone však lze tento nedostatek elegantně vyřešit, stejně jako jsme ho vyřešili v tomto případě. První aktivní ochranou proti nadměrnému přahřívání interieru jsou venkovní žaluzie, které řídí centrální jednotka Loxone. Při nadměrném slunečním svitu, systém domácí automatizace žaluzie automaticky zatáhne a naklopí jejich lamely proti slunečním paprskům. Až do západu slunce, Loxone zcela automaticky řídí naklápění lamel pro dosažení maximálního odrazu slunenčních paprsků a zároveň zajišťuje dostatek světla v místnostech. Pokud by při zatažených žaluziích chtěli majitelé bytu vyjít na terasu, stačí dveře jednoduše otevřít a rozpojení dveřního kontaktu je dostatečným impulzem pro vytažení žaluzie a uvolnění přístupu na terasu. Mysleli jsme samozřejmě i na ochranu zdraví majitelů. Dokud se majitelé zdržují na terase, žaluzie jim v žádném případě přístup do bytu nazablokuje. Vše funguje dokonale. Dalším aktivním prvkem proti přehřátí interieru, je spolupráce topení a chlazení, kterou rovněž zajišťuje systém Loxone v plně automatickém režimu. Stačí nastavit požadovanou teplotu v jednotlivých pokojích, kterou si hlídá systém automatizace Loxone a ten podle potřeby buď přitopí, nebo spustí chlazení. Jak jednoduché.           

Majitelé neustále přichází s novými požadavky na rozšíření, či vylepšení automatizace v jejich bytě a jsme za to rádi. Každý jejich požadavek je pro nás výzvou a zároveň důkazem toho, že systém domácí automatizace Loxone nemá žádná omezení.

  Kamerový systém NE
  Zabezpečovací systém ANO
  Řízení světelných okruhů ANO
  Sledování pokojové teploty ANO
  Regulace vytápění ANO
  Řízení žaluzií ANO
  Kontrola vstupu  NE
  Interkom  NE
  Ovládání spotřebičů ANO
  Meteo stanice  ANO
  Multi-room audio systém  NE
  Wellness  NE
  Měření energií a statistiky  ANO
  Smartphone aplikace  ANO
       

Nebojte se nás zeptat

Uvažujete o inteligentním domě?
Není vám něco jasné a potřebujete více informací?

Nebo se zkrátka chcete jen na něco zeptat.
Napište nám a my vám co nejdříve odpovíme.